Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

bele 

VELIKO TARNOVO

40 fotek červenec 2007 až leden 2015 - zobrazení 125 komentářů
ALB 706 - VELIKO TARNOVO
Soubor zážitků z cestování po klášterech a národních parcích Bulharska ve dnech 30.6.-14.7.2007 formou fotodeníku složeného z jednotlivých alb z míst Sofia, NP Vitosha, Rila Monastery, NP Rila, Bansko, NP Pirin, Rozen Monastery, Melnik, NP Rhodope, Bachkovo Monastery, Plovdiv, Sozopol, Mount Shipka, Burgas, Nessebar, Devil´s throat, Etar, Arbanasi a Veliko Turnovo

CENTRÁLNÍ ALBUM má link http://bele.rajce.idnes.cz/BULHARSKO_-_fotodenik

Každá fotografie v tomto albu mimo úvodní reprezentuje jedno album, které obsahuje link na celé album

Příští album je v pořadí poslední čtrnácté a má název – EMOCE BULHARSKA
***
Na severu Bulharska na meandrech řeky Jantra leží město carů, které se proslavilo jako centrum druhé bulharské říše. Město je jedno z nejstarších v Bulharsku - první stopy po lidech jsou ze 3. tisíciletí př. n. l.. Ve středověku, během 12. až 14. století, se stalo jednou z nejsilnějších pevností na území Bulharska, tehdy tu žilo mezi 12 000 až 15 000 obyvateli. Nicméně roku 1393 k městu dorazili Turci a 3 měsíce obléhali, poté dobyli a celé zničili.

Stará část města leží na třech kopcích Trapezica, Svatá Hora - ruiny carského paláce a starého patriarchálního chrámu na třetím kopci Carevec jsou dodnes němými svědky o zašlé slávě říše.

V letech 1598 a 1686 tu proběhla dvě neúspěšná povstání a město se svobody dočkalo až roku 1878 – viz boje u průsmyku Shipka. O rok později tu byla přijata první bulharská ústava - tzv. Tarnovská ústava, a hlavní město přesunuto do Sofie.

V samotném městě nyní žije okolo 67 000 obyvatel, jsou zde studentská městečka a spousta vysokých škol a univerzit. Město je důležitým administrativním, ekonomický, vzdělávacím a kulturním centrem severního Bulharska. Kromě domků v různém stupni rozkladu se nachází i kostel svatého Dimitrije byl postaven v roce 1185 na severovýchodním svahu pahorku Trapezica. Dimitrij byl patronem druhého bulharského středověkého státu

A příště už se se vším rozloučíme v Emocích Bulharska
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron