Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

bele 

Ztraceno v překladu

44 fotek prosinec 2014 250 zobrazení 127 komentářů
ALB 679
K názvu alba mne inspiroval film talentované ženy jménem Sofia Coppola (ano, je to dcera Francise Forda Coppoly) se zajímavým názvem Ztraceno v překladu - Oscar za scénář 2003.

Nebylo to ale obsahem filmu, jen dojmem, který vyvolává jeho název. Je to výraz pomíjivosti, který je všude kolem nás, i o nás.

Jsme pomíjiví a je smutné, že se najdou takové situace, kdy si někteří lidé nadávají a osočují se, a neustále hledájí kolem sebe záminku k útokům. Jejich vzdor je zbytečný stejně jako například stav budov v albu, které ve své době byly výkvětem dovednosti a zdály se být navěky. I ony jsou ztraceny v překladu. I my se jednou v překladu ztratíme a naše stopa v něm bude po chvíli nečitelná

Toto období je nabídkou ke hledání smíru i rovnováhy, zkusme tuto nabídku přijmout. Zkusme něco kolem sebe i v sobě změnit. Stojí to za to, byť i jen na krátkou chvíli našeho pobytu :-)

Druhým podnětem k tomuto albu byla návětěva paláce Lobkowicz na Pražském Hradu, historie jeho rodu, vzkvétání i zmar, také byl jaksi ztracen v překladu - stojí to za návštěvu :-)
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron